home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy długoterminowe

 

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

 

 

2015-03-27 Gronert Jarosław
Interesująca zbieżność geo-kosmiczna, a zarazem astrologiczno-polityczna

Z woli Kosmosu, tuż po zakończonych 7-krotnych kwadraturach Urana do Plutona, pierwsze zaćmienia Słońca i Księżyca ulokowały się na górujących stopniach Zodiaku, w stolicach największych imperiów w nowożytnych dziejach. Terytorialnie najbardziej rozległe były imperium brytyjskie i rosyjskie. Rozrastały się one w tym samym czasie i przez kilka wieków konkurowały ze sobą. Spadkobiercami potęgi brytyjskiej stały się od XX wieku Stany Zjednoczone.

19 marca 2015 roku o godzinie 9:36 GMT, w trakcie koniunkcji Słońca z Księżycem w kończącym zodiakalną spiralę ostatnim stopniu znaku Ryb, miało miejsce zaćmienie Słońca. Dokładnie na MC złączenie Świateł miało miejsce w Moskwie i na obszarach przez które przebiega moskiewski południk.

Dwa tygodnie później, 4 kwietnia 2015 roku o godzinie 12:06 GMT, w czasie opozycji solarno-lunarnej (15° Baran-Waga) nastąpi zaćmienie Księżyca. Słońce znajdzie się na MC w Londynie i wzdłuż londyńskiego południka. Co ciekawe, lunarne zaćmienie ujrzą najlepiej mieszkańcy odległej Nowej Zelandii, wchodzącej przed laty w skład brytyjskiego imperium i ludy zamieszkujące rosyjską nadal Kamczatkę i Czukotkę.

4 kwietnia br. tranzytujące Słońce będzie w opozycji do natalnego Słońca Władimira Putina (7 październik 1952). Kwietniowa Pełnia będzie też w kwadraturach do natalnego Słońca USA (4 lipiec 1776). Istotne w astro-prognozowaniu jest również to, iż 4 kwietnia 1949 w Waszyngtonie roku podpisano traktat między państwami Europy Zachodniej a USA, powołujący NATO.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* * *

Na stronie 30 w książce „Na zakręcie dziejów 2012-2015” wydanej w 2010 roku, umieściłem tabelę koniunkcji, opozycji i kwadratur Urana z Plutonem na przestrzeni ostatniego 1000 lat. Aspekty nieharmonijne występowały najczęściej jako 3-lub 5-krotne. Ale w tysiącletnim okresie dwa razy zdarzyły się 7-krotne opozycje, raz miała miejsce kwadratura 7-krotna i dwa razy wystąpiły kwadratury 9-krotne. Im więcej razy krzyżowały się szlaki Władcy Kosmicznych Przestworzy z drogą Władcy Podziemi, tym głębsze i bardziej radykalne zmiany następowały w ziemskiej rzeczywistości geopolitycznej.

W XIII wieku były 9-krotne kwadratury i 7-krotne opozycje Urana do Plutona. Powstało wtedy kosztem ludów sąsiednich ogromne imperium mongolskie (Czyngis-chan i Batu-chan). Wyparło ono narody ościenne na południe i zachód. Stąd np. w miejscu bizantyjskiego Konstantynopola jest dziś turecki Stambuł, a w Polsce hejnał z wieży mariackiej – urywa się.

9-krotne kwadratury Urana z Plutonem towarzyszyły Wielkim Odkryciom Geograficznym, u schyłku XV i w pierwszej połowie XVI wieku. Zaściankowa wówczas Europa zaczęła swoją światową ekspansję.
Powstało rozległe imperium hiszpańskie, kosztem państw Azteków, Inków i kultury Majów. Zamorskie posiadłości zdobyła niewielka Portugalia, a później Wielka Brytania i Francja. Obecnie szacuje się straty ludności indiańskiej od 50 do 90% w latach 1500-1548.

W wieku XVIII w trakcie 7-krotnych kwadratur Urana z Plutonem zaczęła się wojna siedmioletnia. Walczyły państwa europejskie, ale działania wojenne toczyły się także na podbitych przez siebie odległych obszarach globu. Była więc to tak naprawdę pierwsza wielką wojną o charakterze światowym. W jej wyniku rozrosły i umocniły się imperium brytyjskie i konkurujące z nim cesarstwo rosyjskie. Wspomnieniem pozostała potęga Hiszpanii, Portugali; straciła wiele zamorskich terenów Francja.

W pierwszej połowie lat 30 XX wieku wystąpiło 5 kwadratur Urana z Plutonem. Światowy kryzys gospodarczy stworzył warunki dla rozwoju agresywnych doktryn: faszyzmu, narodowego socjalizmu i komunizmu. Co w konsekwencji doprowadziło do umocnienia totalitarnych reżimów Stalina i Hitlera i w efekcie do wybuchu II Wojny Światowej.

Jesteśmy już w trakcie zbierania owoców z 7 kwadratur Urana do Plutona w latach 2012-2015. Z tych owoców powstaną sadzonki i nowe owoce. Jedno jest pewne. Nie będzie nudno!

 

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com