home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy długoterminowe

 

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

 

 

2018-01-03 Gronert Jarosław
Saturn w Koziorożcu - odnowienie struktury i systemów bezpieczeństwa
Saturn w Koziorożcu od 21.12.2017

Uświęconym kosmicznym obowiązkiem-posłannictwem Saturna przebiegającego teraz przez Koziorożca jest uporządkowanie i odnowienie hierarchicznego ładu społecznego oraz międzypaństwowego. Wśród najważniejszych potencjałów i zadań tej planety, priorytet stanowi gruntowne odnowienie struktury i systemów zabezpieczeń na całym świecie. Odbędzie się to po uprzednim przetestowaniu i ocenie zabezpieczeń dotychczas istniejących i wykazaniu, że są one już nieskuteczne, niewydolne i nieprzystawalne do współczesnych wymagań. Wysiłki podejmowane dla zwiększenia sprawności organów nadzoru i kontroli znajdą się więc na szczycie hierarchii potrzeb elit i władz w każdym kraju. Te nowe uszczelnione zabezpieczenia, które dopiero powstaną będą bardzo kosztowne, gdyż przed nami perspektywa złączenia tranzytującego Saturna z bieżącym Plutonem w Koziorożcu. A oba te ciała niebieskie przecież wspólnie ustanawiają i egzekwują reguły bogactwa. Wykuwają też nie tylko symboliczne – „pierścienie władzy i mocy.” Kiedy te ciała niebieskie znajdują się na tle zodiaku blisko siebie, to zanim wskażą, a właściwie nakażą nowe kierunki, to wpierw zmuszą do rozliczenia się (często z wysokimi odsetkami) z efektami kumulacji błędów popełnianych w bezmiarach przeszłości. Bo zgodnie z saturnowym prawem przyczyny i skutku, to rodzaj oraz ilość dawnych błędów wyznacza każdemu rozwój, zastój albo regres. Zarówno w teraźniejszości jak i przyszłości. (Więcej o powiązaniach Saturna z Plutonem można przeczytać w mojej książce „Na zakręcie dziejów 2012-2015”, strony 200-217).

Koniunkcja Władcy Koziorożca z Władcą Skorpiona, w znaku Koziorożca nastąpi na przełomie lat 2019-2020 (ściśle 12.01.2020) – zaś ich poprzednie złączenie w tym znaku zodiaku miało miejsce w roku 1518. Skuteczność tych nowych (na miarę XXI wieku) reguł i zabezpieczeń (Saturn) będzie zależna od wysokości nakładów na ich uformowanie (Pluton). Powołanie nowych bądź renowacja już istniejących ale coraz droższych służb i instytucji stojących na straży krajowego i światowego porządku, zostanie doktrynalnie uzasadnione (etyczno-moralnie oraz prawnie) gdy do znaku władanego przez Saturna wkroczy w końcu 2019 roku Jowisz ze swoją ideologiczno-legislacyjną egidą. Władze postarają się więc o przyzwolenie w postaci uchwał, ustaw (i przy wsparciu rządowych mediów, a także kapłanów, profesorów, filozofów i ideologów) na wprowadzenie drakońskich praw i przepisów. Będą one nakazywały odpowiednim organom państwa wyposażonym w saturnowe uniformy-zbroje i hadesowe czapki-niewidki (to znaczy umundurowanym oraz nieumundurowanym resortom siłowym) ciągłą alarmową czujność i permanentną podejrzliwość. Czyli cechy niezbędne dla uformowania i rozrostu środków gwarantujących powstanie niezawodnych sit selekcyjnych, nieprzekraczalnych granic, kordonów, szczelnych gard, ochron, osłon, za którymi nic nie zakłóci konsumowania dostatniej egzystencji – zwłaszcza tym zamożniejszym. Zatem elity rządzące państwami w trosce (głównie) o swoje bezpieczeństwo i dobrostan nie zawahają się przeznaczyć ogromnych sum z krajowych czy międzynarodowych budżetów na funkcjonowanie i rozwój odpowiednich instytucji niwelujących rzeczywiste zagrożenia, a nawet tylko ich poczucie. Wobec tego znacznie mniejsze kwoty będą mogły być przeznaczone na inne potrzeby i dziedziny (ważne zarówno dla jednostek jak i społeczeństw). Nawet przy zaciskaniu finansowego pasa i oszczędzaniu na wydatkach na inne dziedziny i resorty – koszty rozbudowy oraz utrzymania aparatu bezpieczeństwa staną się gigantyczne. A im większe ciężary finansowe poniosą państwa i ich społeczeństwa, tym trudniej będzie im – wręcz dosłownie – ustać na nogach, bez zachwiań czy upadków (czyli kryzysów ekonomicznych).

Ale to już sprawa dla kolejnych astro-analiz związanych z późniejszymi odległościami kątowymi 90° między Plutonem w Koziorożcu a Prozerpiną w Baranie. Kwadratury między nimi wystąpią w latach 2020-2021 pięciokrotnie, ale ich skutki będą trwać – znacznie, znacznie dłużej!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bez względu na to czy Go lubimy, czy nie – Saturn jest Wielkim Kosmicznym Nauczycielem. Zwykle surowym, wymagającym i uznającym, że dopóki człowiek (oraz ludzkie gromady) nie popełnia powtarzalnych i rażących błędów – to jest dla niego niegroźny, a bywa łaskawy. Poważny Saturn – to nie ciekawski Merkury, z którym można wchodzić w dyskusje na tysiące pobocznych wątków, nie zgłębiając, ani nie finalizując żadnego. Jako Władca Czasu (Chronos) stwarza warunki, by z czasem móc się nauczyć, jak oszczędnie gospodarować zasobami i energią, ale być efektywnym. Po udzieleniu swych zwykle niełatwych lekcji oraz solidnych porcji forsownych doświadczeń, Saturn mówi sprawdzam – wszystkiemu temu, z czym ma kontakt. A po weryfikacji i klasyfikacji rozgranicza to na: sensowne-bezsensowne, trwałe-nietrwałe, trudne-łatwe, długoterminowe-chwilowe, skuteczne-nieskuteczne. W takim razie, jeżeli jakieś poczynania okazują się nieskuteczne, to zgodnie z saturnowymi kryteriami, są marnowaniem czasu, zasobów i energii. I za to, nawet jeżeli nierychle, to nieuchronnie czekają dotkliwe konsekwencje.


 

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com