ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2019-09-12 Gronert Jarosław
Kampanie wojenne i wyborcze - rola pieniądza w wojnie i polityce.

Napoleon Bonaparte, wielki wojenny wódz, strateg i organizator pola walki mawiał: do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. I tę sprawdzoną w militarnej praktyce prawdę powtarzali także inni znani rozkazodawcy.

Wielce kosztowne jest wyszkolenie kadr zawodowych oficerów, podoficerów i żołnierzy oraz wyposażenie ich w skuteczne, niezawodne uzbrojenie i wyposażenie. Bardzo kosztowne jest również zmobilizowanie armii cywili, wcześniej pracujących na utrzymanie własne oraz wojska i państwa. A po zmobilizowaniu, zdyscyplinowaniu i szkoleniu, wcielenie ich do odpowiednich formacji. Bez poniesionych wysokich nakładów na własne wojsko, w razie wojny trzeba walczyć bronią prowizoryczną – o wiele mniej skuteczną i dostępną, a zamiast sprawnej armii – posługiwać się odpowiednikiem dawnego pospolitego ruszenia i późniejszej partyzantki. Jeżeli państwo i jego społeczeństwo nie będzie solidnie finansować własnej armii, to taki kraj po zwasalizowaniu bądź podbiciu przez inne państwo będzie słono płacił na wojska cudze. Gdy brakuje środków w osi sektorów 2-8 (sektor 2 – portfele jednostek, a sektor 8 – skarbce zbiorowości, w tym zasobność gospodarki kraju) to równolegle słabnie moc władz państwa i jego samego (saturnowy sektor 10) oraz dobrostan i poczucie bezpieczeństwa ludu (lunarny sektor 4).

Walki w konfliktach militarnych mają wspólny mianownik z rywalizacjami (czytaj walkami) partii i ugrupowań politycznych. Zawsze chodzi o narzucenie własnej woli wrogowi czy konkurencji politycznej i odebranie woli oraz niezależności przeciwnikowi.

Starcia politycznych partii oraz ich koalicji w krajach demokratycznych, stają się szczególnie dynamiczne w trakcie kampanii wyborczych. Do ich prowadzenia, a tym bardziej do wyborczego zwycięstwa niezbędne są: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. A zatem konieczny jak największy dostęp do zawartości sektorów 2-8. Ponieważ zwykle środki własne (sektor 2) są niewystarczające, to nader ambitne a niezasobne podmioty polityczne uzależniają się od pieniędzy cudzych, otrzymywanych nie bezinteresownie (kto płaci ten wymaga) z plutonicznego sektora 8.

Dla przypomnienia: sektor 2 – to nie tylko zasoby własne, zgromadzone osobistym wysiłkiem, ale także to, co człowiek robi z tym, co już posiada, i co czyni, by mieć więcej tego, na czym mu najbardziej zależy. Natomiast sektor 8 – to zasoby cudze, dostarczane, bądź pozyskiwane z zewnątrz, dla wspólnych korzyści – a zwłaszcza dla korzyści tych podmiotów, które pożądanych środków dostarczają – a tak naprawdę, to zazwyczaj inwestują je dla własnych profitów. Dlatego z podziemnego plutonicznego świata wywodzi się stwierdzenie, że „od domków z kart, niewiele trwalsze są domki z kart kredytowych”.

Bez pełnego skarbca, formacjom politycznym brakuje pieniędzy na honoraria dla dobrych fachowców, specjalistów, nadzorców piszących teksty wystąpień, płomienne odezwy i przyrządzających „smakowitą kiełbasę wyborczą”, serwowaną później wyborcom. Ponadto bez wsparcia i osłony tychże kosztownych specjalistów, cenzorów i opiekunów, politycy są narażeni na popełnianie mnóstwa pomyłek, wpadek, lapsusów – zwłaszcza wtedy, gdy nie mają fachowej osłony i piszą bądź wypowiadają się jedynie „sami z siebie”. Prowadzi to do sytuacji tragi-komicznych, obniżających społeczne zaufanie do kandydatów na „wybrańców narodu”, umniejszających im wypracowany niegdyś autorytet, a co gorsza ośmieszających ich w oczach (i uszach) głosujących. A to najczęściej nie sprzyja wyborczym sukcesom.

Surowy, dyscyplinujący Saturn tworzący zwarte struktury społeczne, wyjątkowo klarownie (zwłaszcza teraz w trakcie pobytu we władanym przez niego Koziorożcu) pokaże nam, że nie tylko państwa dzielą się na poważne i pozostałe. Ugrupowania polityczne – też. Dlatego w naszym kraju niektóre partie, tzw. sezonowe zostaną po jesieni zwinięte jak letnie parasole, stragany i „strefy relaksu”. Gdyż dopiero w czasie odpływu finansów [przeznaczanych lub przekazywanych] na partyjnych działaczy i ich poczynania, ujrzymy który „polityczny król jest nagi”. Albowiem wszelkie twory sztuczne nie wytrzymają zderzenia z surowym, twardym realizmem ekonomiczno-politycznym reprezentowanym przez złączenie Saturna z Plutonem w Koziorożcu, w kwadraturze do Prozerpiny w Baranie.

 

na górę