home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy długoterminowe

 

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

 

 

2001-07-20 Gronert Jarosław
Rok 2001 oraz piętno Saturna i Plutona w dziejach świata w XX i XXI wieku.

Rok 2001 jest czasem bezwzględnej, brutalnej walki. Walki zarówno o przetrwanie, jak i sukces zawodowy, finansowy i polityczny. 


Największe wyzwania i najostrzejsze, najgłębsze szlify charakteru wywołują w ludzkim życiu nieharmonijne tranzyty Plutona i Saturna. I jednostki, i całe społeczeństwa doświadczają podczas (często kilkuletniego) ich trwania wielkich transformacji, wymuszonych przekształceń, mrocznych tajemnic, nawału obowiązków, zwiększonej odpowiedzialności, konieczności ciężkiej pracy. Życie przestaje być wtedy lekkie, łatwe i przyjemne, a zaczyna przypominać niebezpieczny przemarsz przez podziemny labirynt, przez niedostępne, górskie szczyty lub długi rejs w nieznane w czasie potężnego huraganu.

W przeszłym stuleciu szlaki Saturna i Plutona krzyżowały się:
w maju 1915 r. (koniunkcja) - wtedy I wojna światowa przerodziła się po storpedowaniu pasażerskiej "Lusitanii w wojnę morską totalną.
w październiku 1922 r. (kwadratura rozbieżna) - wtedy w USA mafia czerpie ogromne zyski po ustawie o prohibicji. w Europie faszysta Mussolini rozpoczyna marsz na Rzym i powstaje ZSRR.
w 1931 r. (trzykrotne opozycje) - towarzyszyły narodzinom i rozwojowi faszyzmu w Niemczech, stalinizm w Rosji, a miliony bezrobotnych walczyły o przeżycie w Europie i Ameryce.
w sierpniu 1939
i marcu 1940
(kwadratury zbieżne) - bez komentarza.
w sierpniu 1947 (koniunkcja) - wyraźna już zimnowojenna rozgrywka atomowych mocarstw, niepodległość Indii i Pakistanu, w Polsce akcja "Wisła".
w październiku 1956 r. (kwadratura rozbieżna) - powstanie ludowe na Węgrzech, atak Anglii, Francji i Izraela na Egipt, nagła "wizytacja" N. Chruszczowa w Polsce na VIII Plenum KC PZPR.
na przełomie
1973 / 74 r.
(trzykrotna kwadratura zbieżna) - aspektująca np. Medium Coeli USA, afera Watergate, dymisja Nixona, początek klęski USA w Wietnamie, kolejna wojna izraelsko - arabska.
w 1982 roku (koniunkcja) - konflikt brytyjsko- argentyński na Falklandach, Izrael atakuje Liban, w Polsce trwa jeszcze stan wojenny.
na przełomie
1993 / 94 r.
(trzykrotna kwadratura rozbieżna) - trudne przemiany w popeerelowskiej Polsce. wojna domowa w byłej Jugosławii
na przełomie
lat 2000 / 2001
(trzykrotna opozycja).


A w przyszłości:
na przełomie
2009 / 2010
(trzykrotna kwadratura zbieżna) - aspektująca m. In. Medium Coeli USA.
w roku 2020 (koniunkcja) - wszystko i wszyscy pod kontrolą.
na przełomie
2028 / 29 roku
(trzykrotna kwadratura rozbieżna) - aspektująca Medium Coeli Polski.
na przełomie lat
2035 / 36
(trzykrotna opozycja) - aspektująca Ascendent Polski (być może najtrudniejsze dla nas wyzwanie w nowym stuleciu).Sierpień 2001r.


Listopad 2001r.


Maj 2002r.

Trzeba wtedy zmobilizować się do maksymalnej czujności, koncentracji, wytrwałości i gotowości do otworzenia zupełnie nowego rozdziału w życiorysie. Tylko ktoś odważny, gotowy do zaakceptowania totalnych (często narzuconych przez los) zmian, potrafi je konsekwentnie i sensownie wykorzystać.

Pluton i Saturn wskazują najgłębsze ogniwa w ludzkim życiu i jeżeli nie da się ich umocnić, powodują ich eliminację, najczęściej bolesną. Nieharmonijne wpływy obu planet zmuszają do bezwzględnej brutalnej walki o przetrwanie, poprzez eliminowanie stojącej na przeszkodzie konkurencji. Ich konsekwencją są z reguły trudne przemiany gospodarcze, polityczne i zawodowe.

Zaraz na progu tysiąclecia odczujemy wpływ trzykrotnej opozycji Saturna do Plutona, w sierpniu i listopadzie 2001 roku i w maju 2002 roku.

Z pewnością wyostrzy się wtedy walka zarówno o przetrwanie, jak i o sukces zawodowy, finansowy i polityczny. Rywalizacja przybierze charakter totalny, zgodnie z założeniem, że zwycięzca bierze wszystko. Przeciwnicy będą jednak najwyższej klasy potęgami, uznającymi, że jedyną zasadą walki jest: żadnych zasad. Pluton i Saturn oznaczają nieuchronność, ale i głębię doświadczeń i często ważniejsze będzie to, co się dzieje za kulisami, w ukryciu, a wszelkie komunikaty i komentarze należy czytać między wierszami.

Potrójna opozycja Saturna do Plutona zaistnieje między 12,5 st. a 16,5 st. w znakach Bliźniąt i Strzelca aspektując od drugiej połowy 2001 roku np. Ascendent Stanów Zjednoczonych. Wymusi ona utwardzenie stanowiska w działaniach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kraju. USA znajdą się przed narzuconą koniecznością stania się żandarmem- znacznie surowszym niż dotychczas. Obserwacje i wnioski dotyczące losu USA polecam naszym przyszłym politykom (choć nie tylko im), gdyż przed podobnym, choć trudniejszym wyzwaniem stanie Polska na przełomie 2035/ 36 roku.

Na początku XXI wieku na naszym podwórku wpływ Saturna i Plutona odczuje m. in. Andrzej Olechowski, najintensywniej od maja do jesieni 2002 roku. Najtrudniejsze w jego życiu wyzwania i wymuszone przeznaczeniem obowiązki zastąpią potrzebę wygody i komfortu, a wszystkich potencjalnych sojuszników powinien wtedy starannie, precyzyjnie i ostrożnie rozpoznać i ocenić.

W najbliższej przyszłości powiązania innych planet z Saturnem i Plutonem sprawią, że od maja do września 2001 r. świat ogarnie totalna rywalizacja polityczna i gospodarcza. Nie ominie to i naszego kraju i odczujemy potrzebę ostrych, dynamicznych rozwiązań w maju i w czerwcu, mnóstwo dylematów i skomplikowanych pytań w lipcu, a w czerwcu ponownie przeżyjemy bezwzględną walkę o władzę i pieniądze.

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com