home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy długoterminowe

 

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

 

 

2014-03-20 Gronert Jarosław
Wiosna 2014 w każdej stolicy wygląda inaczej

Zamieszczone kosmogramy są obliczone dla godziny 16:57 czasu uniwersalnego (17:57 czasu polskiego). Wtedy dzisiejszego dnia nastąpi rozpoczynający tegoroczną wiosnę ingres Słońca w znak Barana. Inicjuje to narodziny Nowego Kosmicznego Roku i symbolizuje pobudzenie pra-sił natury oraz sprzężonych z nią ludzkich losów. Uruchamiany jest wtedy swoisty „wiosenny pakiet startowy” dla mnóstwa ziemskich bytów. Pierwszy dzień wiosny traktujemy w astrologii mundalnej jako jeden z głównych wyznaczników rocznych losów świata. Kosmogramy solarnego ingresu w znak Barana obliczone dla różnych miejsc, stają się kilkunastomiesięcznymi prognostykami odwzorowującymi koleje losu wyznaczonego mieszkańcom określonego terenu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Washington

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Moskwa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Pekin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Symferopol, Krym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Kijów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Berlin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Warszawa

Różnie wygląda pierwszy dzień wiosny w różnych stolicach. Najbardziej się rzucają w oczy położenia Urana i Plutona na horoskopowych osiach wybranych kosmogramow. Podkreślają one najwyższą rangę tych obszarów, które podlegają władzom zasiadającym w wymienionych stolicach. Waszyngton ma Plutona na Descendencie, a Moskwa Urana, który jednocześnie ulokował się na Immum Coeli w Pekinie. Na Descendencie jest Uran w Symferopolu na Krymie. Półkrzyż złożony z Jowisza w Raku przy MC, Urana w Baranie na Descendencie i Plutona w Koziorożcu na IC trafił na osie wiosennego kosmogramu w Kijowie. Najtrudniejsza rola przypadła więc stolicy Ukrainy. Wyraźnie widać, że nasi wschodni sąsiedzi znajdują się w centrum nie tylko europejskich, ale światowych przemian.

Szczególnie wymowna jest descendentowa lokalizacja Plutona w Waszyngtonie i Urana w Moskwie. Siódmy sektor definiuje bowiem naszych sprzymierzeńców i przeciwników. Charakteryzuje także przemiany w stosunkach z nimi i między nimi. Na przeglądanych dziś kartach księgi kosmosu widnieje klarowna informacja o konfrontacji między sojusznikami Waszyngtonu a sojusznikami Moskwy, co czujnie obserwuje Pekin, zwłaszcza przez pryzmat Kijowa.

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com