ASTROLOGIA

2005-11-27 Kałuski Bogusław
Horoskop i zdrowie

Bo najważniejsze nasze zdrówko
Wiedz o tym bez dwóch zdań
Na zmartwienia i kłopoty
To jest najlepszy stan
[parafraza z piosenki z roku 1978, Andrzeja Dąbrowskiego i K. L. Tomaszewskiego]


Choroby dzieci, to nie tylko nieprzespane noce rodziców, lecz także podcięte korzenie dzięcięcego rozwoju.


Pytanie klientki: Uprawiam sport, czy mogę liczyć na moje ciało? Zaczynam chorować, gdzie szukać przyczyn i rozwiązań?

Horoskop pokazuje, na czym polega nasze indywidualne zdrowie. Które lata są mocniejsze oraz kiedy są zachwiania. Daje także podpowiedzi, jak o nie dbać. Dobre zdrowie, to przyjemność z pracy oraz zaktywności i kontaktów z ludźmi. – Każdy człowiek ma inne zdrowie i inny sposób utrzymywania się w zdrowiu.

Omawiane jest krótko cała osobowość, a następnie zdrowie.


* * *
 

Zdrowie to podstawa.
Każdy chce być zdrowy.
W zdrowym ciele zdrowy duch.
Życzymy przede wszystkim zdrowia.
Jeżeli nie ma zdrowia, to inne sprawy nie cieszą.
Lepiej być zdrowym i bogatym niż chorym i biednym.

Horoskop informuje o naszym obrazie zdrowotnym. Każdy z tych obrazów jest swoisty, jedyny. Horoskop informuje o tym, co naszym osobistym zdrowiem chwieje, a co je wzmacnia.

Dzięki horoskopowi możemy się dowiedzieć, jakie inne dziedziny naszego życia mają bezpośrednie powiązanie z naszym zdrowiem. Jest bowiem tak, że u jednej osoby stan zdrowia wynika z tego, co je, a u drugiej z tego, jakie emocje przeżywa. Dla kogoś jest to uzależnione od relacji z partnerem, a dla kogoś innego od relacji z dziećmi. Dla kogoś jest to uzależnione od przychylności szefa, a dla innego od tego, czy udało mu się napisać wiersz. W każdym horoskopie wygląda to inaczej.

Są osoby, których stan zdrowia zdecydowanie zależy od spraw cielesnych, materialnych oraz osoby, które mocno reagują na elementy natury psychicznej.

Wiele osób ma silny organizm i nawet długotrwałe ekscesy nie wyrządzają im większej krzywdy. Do czasu oczywiście. – W horoskopie widać, kiedy musimy zacząć zwracać uwagę na swoje zdrowia, jeżeli nie chcemy go nadwerężyć albo nawet doprowadzić go do ruiny.

Horoskop informuje również, co w naszym zdrowiu jest stabilne, a co jest narażone na zmiany i choroby. Można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, które części naszego ciała są mocne, a które słabe lub łatwo narażone na szkodliwe oddziaływanie otoczenia.

Horoskop informuje również o tym, czy dane części ciała znajdują się w lepszym czy gorszym okresie. Np. kiedy nasze zęby raczej będą zdrowe, a kiedy trzeba wyprzedzająco pójść do dentysty.

Dzięki analizie astrologicznej można dobrać efektywną profilaktykę, czy to w postaci ćwiczeń cielesnych czy w postaci działań tonizujących nasze życie emocjonalne.

Może się okazać, że dla zdrowia ktoś potrzebuje rozładować się na siłowni. Dla kogoś innego lepszy będzie aerobik. Dla jeszcze kogoś sztuki walki. Inny potrzebuje dłuższego a powolnego biegania. Ktoś jeszcze potrzebuje pójść na ryby. Jeszcze innemu będzie służyć lepienie i wypalanie ceramiki na kółku plastycznym. Ktoś inny potrzebuje relaksacji. Ktoś inny medytacji. Ktoś inny potrzebuje zajęć grupowych. I tak dalej. Możliwości jest wiele. Tak wiele, jak wiele jest ludzi.

Często czujemy, że jakiś ruch by nam się przydał, albo jakieś odreagowujące czy relaksujące zajęcia. Nie mamy jednak czasu, albo jesteśmy zbyt zmęczeni, albo dokonujemy jakiegoś przypadkowego wyboru, idziemy za kolegą czy koleżanką, potem jesteśmy niezadowoleni i w końcu wycofujemy się.

Tradycyjna Medycyna Chińska poucza, że w naszym organizmie istnieje ciąg narządów, przez które przepływa energia. Mówi się, że narząd X jest matką, albo babką narządu Y.

W każdym przypadku jest wiele czynników wpływających na zdrowie, jednak da się wyróżnić te, których oddziaływanie jest najmocniejsze. Da się również wskazać czas (lata), gdy temat zdrowia powinien stać się priorytetowy w naszym życiu.

Dzięki analizie horoskopu można pokazać, jak nasza aktywność w innych dziedzinach życia wpływa na nasze zdrowie. Są bowiem obszary, których aktywizacja jest korzystna dla naszego zdrowie jakby z definicji i są takie, których aktywizacja niesie zagrożenia i potrzebę, a nawet konieczność świadomego i ukierunkowanego dbania o zdrowie.

Horoskop pokazuje również jaki wpływ ma nasze zdrowie na inne dziedziny naszego życia. U jednej osoby chorowanie może mieć wpływ na trwałość lub jakość związku, a u innej może mieć wpływ na rozwój (lub ograniczenie) świadomości. Zdrowie zawsze ma wpływ na pracę, dochody i pozycję.

Również podejście do chorowania jest różne u różnych osób. Dla jednych kryzysy bywają powalające, a dla innych trzeźwiące. Dla zabieganych kryzys bywa załatwiany kilkoma pigułkami, albo bywa wstępem do powolnego uzależniania się od systemu opieki medycznej. Dla uważnych jest to sposobność do uregulowania swego trybu życia i wejścia na wyższy poziom.

Są osoby, których chorowanie jest uwarunkowane genetycznie. - Tym osobom można pomóc znosić swą chorobę lub uczynić ją mniej uciążliwą.

Natomiast wiele osób samych skazało się chorowanie. Najczęściej podświadomie, bo któż zrobiłby to z premedytacją? Wybrali chorowanie, aby tym sposobem przyciągać uwagę otoczenia, zmusić je do troskliwości, unikać pracy, usprawiedliwić niewydolność i brak odpowiedzialności. - Tym osobom można pomóc wyjść z mechanizmów płacenia tak potwornej ceny za brak innych pomysłów na życie.

Znam przypadek osoby, u której, po przejściu terapii o charakterze psychologicznym, ustąpił częściowy paraliż. Dotąd mogła chodzić tylko z pomocą innych osób! - Czy to znaczy, że ta osoba odtąd zaczęła biegać? Nie, ta osoba nadal nie mogła chodzić, ale była gotowa rozpocząć fizjoterapię. Po długich ćwiczeniach, które spowodowały odbudowę mięśni, zaczęła poruszać się samodzielnie.

Najpierw wbijmy sobie do głowy, że rzecz nie jest w zdrowia ratowaniu, lecz w jego utrzymywaniu i dbaniu, aby wzrastało.

Nie oczekujmy cudów od doradców. Pójdźmy po radę, skorzystajmy z niej i weźmy się do dzieła.

I może już na koniec przypomnijmy Mistrza z Czarnolasu

Jan Kochanowski: Na zdrowie

Ślachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.
Tam człowiek prawie
Widzi na jawie
I sam to powie,
Że nic nad zdrowie
Ani lepszego,
Ani droższego;
Bo dobre mienie,
Perły, kamienie,
Także wiek młody
I dar urody,
Mieśca wysokie,
Władze szerokie
Dobre są, ale -
Gdy zdrowie w cale.
Gdzie nie masz siły,
I świat niemiły.
Klinocie drogi,
Mój dom ubogi
Oddany tobie
Ulubuj sobie!


A teraz wróćmy do współczesności i zapoznajmy się z zastrzeżeniem prawnym: Analiza astrologiczna nie zastępuje diagnozy lekarskiej i nie jest wskazaniem sposobów leczenia, jak to rozumie się w medycynie. Czynności leczenia są prawnie zastrzeżone wyłącznie dla lekarzy. - Zalecenia wynikające z interpretacji horoskopu można więc, a nawet należy konsultować z lekarzami.

27.11.2005, około g 15 

 


 

na górę