strona główna
kontakt
aktualności
horoskopy
częste pytania
 
prognozy
wydarzenia
ludzie i instytucje
teorie astro
grafiki
refleksje
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 częste pytania

W dziale CZĘSTE PYTANIA omawiane są rodzaje porad astrologicznych.
Zwykle jeden tekst omawia jeden rodzaj horoskopu.

2006-04-22 Kałuski Bogusław
Horoskop - o czym informuje astrolog na podstawie daty urodzin - charakter

Dzięki horoskopowi można wnioskować na temat codziennych wydarzeń, zdrowia oraz związków z innymi ludźmi. Jest to możliwe dzięki analizie astrologicznych trendów "energetycznych" oraz wynikającego z nich "psychologicznego" tła. - Jest to zbliżone do tego, jak lekarz, na podstawie badania i analiz, wnioskuje o tym, jakie procesie zachodzą w organizmie aktualnie, jaka jest kondycja i jaka jest tendencja rozwojowa, co trzeba robić, aby zdrowieć. W przypadku jednak astrologii można wypowiadać się zasadniczo o każdej dziedzinie życia.

 

Oto kilka określeń ilustrujących zakres porad astrologicznych:

Horoskop przedstawia mapę twego charakteru.
 

Horoskop pokazuje wzorce działania, jakie masz pod skórą. Możesz korzystać z różnych, ale zwykle masz skłonność do używania niektórych. Omawiając horoskop można wskazać, jak rozszerzyć paletę twoich zachowań, aby tobie to pomagało.

Horoskop pokazuje, co jest dla ciebie cenne i dla czego jesteś gotów wytrwale pracować, albo nawet ślepo dążyć bez względu na cenę.

Horoskop pokazuje twoje źródła oraz wzorce komunikacji i nauki.
Twoje granice i sposoby przekraczania granic.

Horoskop wskazuje również twoje korzenie, a więc zadatki, z jakimi przyszedłeś na świat oraz drogę przecięcia twojej psychicznej pępowiny i zajęcia samodzielnego miejsca w szerszej społeczności, z jej hierarchiami.

Horoskop to również obraz twoich talentów, twoich życiowych celów, wzorców wolności, a także zabawy i erotyki.

Horoskop to również obszar twojej pracy, rutyny dnia powszedniego oraz służby i uczestniczenia w czymś większym niż twoje ja.

Horoskop to również obraz twoich związków. „Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?” Kiedy masz działać polegając na sobie, a kiedy razem? Horoskop to wskazanie, z kim tobie po drodze.
 


 

* * *


„Kosmos” znaczy tyle co „porządek”. Astrologia jest jednym z luster tego porządku. - Oglądasz swoją twarz codziennie i czasem nie zauważasz, jak zmienia ją czas. Spojrzenie z boku pomoże lepiej rozumieć wydarzenia twego dnia powszedniego, bo umieszcza je w perspektywie całej osobowości, a także wielu lat, a nawet całego życia. Wtedy nawet mały krok łatwiej zrozumiesz jako oddalający lub zbliżający do wielkiego celu i zastanowisz się, czy go powtarzać.

Zadanie astrologa to przedstawienie palety twoich możliwości i zaproponowanie alternatyw ułatwiających tobie wybory życiowe.


Horoskop jest więc mapą charakteru.

Dodatkowo horoskop informuje o tendencjach rozwojowych, czyli o tym, jakie dziedziny życia będą aktywne w następnych latach, na co wtedy (a może już teraz) trzeba zwrócić uwagę, gdzie leżą szanse - zob. o prognozie >>
 Różne rodzaje horoskopów i konsultacji omówione są w dziele ASTRO*PORADY

UWAGI KOŃCOWE:

Ważne jest wyraźne formułowanie pytań.
 

Konsultacje podczas spotkań osobistych są bardziej konkretne, bardziej zindywidualizowane, a nagrania bez spotkań są bardziej ogólne.

WYKLUCZENIE GWARANCJI

Przy poradach astrologicznbych nie udziela się gwarancji dla decyzji zainspirowanych konsultacjami.
Za wszystkie rozstrzygnięcia życiowe i finansowe odpowiadają sami podejmujący decyzje.
Astrolog nie jest ani trenerem (tym, który towarzyszy i pomaga w nabywaniu sprawności),
ani nawet instruktorem (tym, który udziela instrukcji wdrożeniowych).
Astrolog podaje propozycje, które właściciel horoskopu może przyłożyć do swoich sytuacji życiowych i które może użyć w procesie podejmowania decyzji.

 

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com