home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 Wydarzenia

Artykuły astrologiczne opisujące horoskopy ważnych wydarzeń

Aktualne motto: Bóg stworzył morze, a my łódź. Bóg stworzył wiatr, a my żagiel. Bóg stworzył ciszę bezwietrzną, a my wiosła. - Przysłowie afrykańskie.

 

2016-07-16 Gronert Jarosław
Rewolucja Francuska - Liberté, Égalité, Fraternité (ou la Mort)

Zhou Enlai, chiński polityk i wojskowy (05 marca 1898) zapytany w roku 1972 przez Richarda Nixona (09 stycznia1913.) jak ocenia skutki rewolucji francuskiej miał ponoć odpowiedzieć: „Za mało czasu minęło. Trudno jeszcze oceniać”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W powyższym kosmogramie zdobycia Bastylii (14.07.1789) warto przyjrzeć się kilkuletnim progresjom Słońca. Dlatego, że od jego ingresu do znaku Ryb zostaje zmaksymalizowany potencjał dokładnej natalnej kwadratury Słońca z Neptunem. Potwierdzają to siedmiokrotne złączenia progresywnego Słońca z tranzytującym Neptunem w Rybach w latach 2013-2016. Co więcej, progresywne Słońce znalazło się w ścisłej półtorakwadraturze do natalnego Neptuna na przełomie 2013-2014 roku i w tym samym aspekcie, ale do Neptuna progresywnego będzie jeszcze w roku 2018. Do stanowiska natalnego progresywne Słońce też jest w półtorakwadraturze. Czyli z natalnej kwadratury solarno neptunowej powstała teraz, po uwzględnieniu pozycji Słońca progresywnego konstrukcja złożona z kwadratury i dwóch półtorakwadratur. Choć przypomina ona konfigurację YOD (Palec Boży – sekstyl i dwa kwinkunksy) to sformowana jest wyłącznie z aspektów nieharmonijnych. Dlatego znana jest pod groźnym mianem Pięść Boga lub Szpon Diabła. Wymienione wielorakie związki Słońca z Neptunem wskazują na przeniesioną z dawnych czasów na teraz – przymusową a nieuchronną ofiarność do nieskończonej – neptunowej potęgi. Czyżby jako hmm… spóźnione konsekwencje realizacji hasła Liberté, Égalité, Fraternité (ou la Mort). Wolność, równość, braterstwo (albo śmierć)?

A dodatkowo, od roku 2012 (kiedy to zaczęły się ścisłe tranzytujące kwadratury Urana z Plutonem powtarzane 7 razy do roku 2015) progresywne Słońce utworzyło kwinkunks do natalnego Urana, powtórzony dwa lata później do Urana progresywnego. Wystąpił też wtedy kwinkunks do natalnego Jowisza. A w roku 2016 w kosmogramie zdobycia Bastylii ma miejsce kwadratura Słońca progresywnego do natalnego Marsa. I tak z neptunowego chaosu i uranowych dziwności nastał czas marsowych czynów – nadal jednak przesyconych neptunową niewiadomą i realną ofiarą.
 

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com