ASTROLOGIA

wydarzenia komentarze

Motto: Bóg stworzył morze, a my łódź. Bóg stworzył wiatr, a my żagiel. Bóg stworzył ciszę bezwietrzną, a my wiosła. - Przysłowie afrykańskie.

2011-03-27 Kałuski Bogusław
Horoskop pierwszego starcia w Libii 19.03.2011 - Tekst zaktualizowany 15.04.2011

Horoskop, który uchodzi za początek wojny w Libii (atak francuskich samolotów na rządowe czołgi libijskie) jest prawostronny, a dodatkowo ze Słońcem na Dsc. Znowu - tak jak w przypadku katastrofy w Japonii - widać wielki impet stellum, ale brak inicjatywy. Dominują skomplikowane aspekty. Słońce zaś pokaże, jakie to zawiązano sojusze (ich jakość).

Libia jest krajem arabskim i muzułmańskim. Wydarzenie trzeba widzieć na tle tzw. rewolucji w krajach arabskich. A także na tle światowej ekonomii pogrążającej się w kryzysie, dla której zakłócenie dostaw ropy byłoby kolejnym gwoździem do trumny. - Czy w krajach arabskich rewolucja poprowadzi do demokratyzacji czy tylko do wymiany twarzy (ala socjalizm z ludzką twarzą)? Czy interwencje zbrojne i koalicje powstałe pod przymusem okoliczności mogą wnieść coś ożywczego do światowej ekonomii?

Horoskop i dane poniżej.

15.04.2011

Właściwie to dochodzą sprzeczne informacje na temat sukcesów wojsk interweniujących w Libii. Może dlatego dyplomatyczne komunikaty o stanie i zamiarach koalicji są takie "dyplomatyczne". Hm, sukcesem niewielu dzieli się chętnie, ale może nas namówią do dzielenia się kłopotami?

na górę